18.11.2015 02:12 - Благодарение на
Автор: ibazja01 Категория: Спорт
Прочетен: 226 Коментари: 0 Гласове:
0

Благодарение на голямата си звезда Златан Ибрахимович, Швеция ще играе за 5-и път поред и общо 6-и на европейски финали.
Лидерът на тима отбеляза и двата гола за отбора при равенството 2:2 в Копенхаген срещу Дания, което беше достатъчно за класиране за Франция след победата с 2:1 в първия мач.
Гостите дръпнаха с 2:0 и решиха всичко в своя полза, а домакините успяха само да избегнат загубата в последния състезателен мач на техния селекционер Мортен Олсен, който напуска поста си.
В началото домакините започнаха да атакуват масирано. Шведите бяха притиснати и рядко излизаха от своята половина.
В 8-ата минута бе първата критична ситуация. След корнер се получи разбъркване, а Юсуф Поулсен успя от трудна позиция да насочи топката към далечния ъгъл. Калстрьом обаче протегна крак и изби в напречната греда, а при добавката Кяер и Дилейни не успяха да са вкарат.
Няколко минути по-късно Поулсен се измъкна отдясно, смени посоката и стреля с левия крак, но твърде слабо и Исаксон спаси без проблеми. Шведите рядко минаваха центъра, но в 19-ата минута нанесоха удар.

Тагове:   благодарение,   НА,