07.10.2016 05:17 - Италия и Испания
Автор: ibazja01 Категория: Спорт
Прочетен: 216 Коментари: 0 Гласове:
0

Италия и Испания завършиха наравно 1:1 в голямото дерби от група "G" на световните квалификации.

През първото полувреме гостите бяха пълни господари на "Ювентус Стейдиъм" и в големи етапи буквално натикваха домакините си в тяхното наказателното поле. От своя страна "адзурите" разчитаха на дълбока преса, а в предни позиции не създадоха абсолютно нищо интересно.

Втората част започна по същия начин и в 55-ата минута иберийците стигнаха до успеха след фрапантна грешка на Джанлуиджи Буфон. Най-добрият вратар на планетата излезе неразчетено да чисти, от което се възползва Виктор Витоло и той откри резултата. Чак след него "адзурите" погледнаха по-смело в предни позиции и до края успяха да изравнят от дузпа чрез Даниеле Де Роси.

Така двата отбора събраха по 4 точки, а двубоят беше белязана с няколко странни отсъждания на главния съдия Феликс Брих от Германия.